• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W jaki sposób udanie możemy spędzić własne wakacje?

Co można robić ciekawego w długie weekendy?
Długie weekendy to bardzo dobre rozwiązanie – w końcu jeżeli sprytnie do tego podejdziemy, wysoce prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 7 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie mogą być także być za częste – w dalszym ciągu jesteśmy krajem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wolne każdemu pracującemu się należy. Jednak nie jest powiedziane, iż musimy definitywnie siedzieć w weekend we własnym domu, ogrodzie albo na działce. To takie schematyczne… Dużo lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Pragi, Kopenhagi albo Madrytu.
Każdego roku, szczególnie wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane prawie tak szybko jak świeże pieczywo. To bardzo dobrze, przecież poznawanie odmiennych państw, ludzi, jedzenia, itp. jest niesamowicie ciekawe, ale również rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną możemy udać się samemu, ew. z bliskimi, ale także z biurami podróży. Na pewno ta druga opcja jest tańsza. Przecież jeśli chcielibyśmy spędzić weekend w Palermo – np., sam dojazd to spory koszt. Choć nie jest to regułą. Wydaje się jednak, iż obie opcje mają sporo zalet.
Dla osób, które wolą jechać autem, a do tego nie mają wiele czasu i pieniędzy, można polecić poznawanie Polski. Przecież choćby Toruń to miejsce, w którym można miło spędzić czas. Ciekawe są również zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, definitywnie odradzić można pobyt w Zakopanem. Zakopane to bardzo popularny kurort wakacyjny, ale kiedy są długie weekendy, zimowa stolica Polski jest oblężona przez podróżnych – w szczególności tych z Warszawy.

1. Kliknij

2. Przeczytaj więcej

3. Tutaj

4. Zajrzyj tutaj

5. Wejdź

Categories: Rekreacja

Comments are closed.