• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Aktualnie kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest w kryzysie, to jednak wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie sporo bogatych państw. Nadal UE jest federacją niesamowicie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – albo aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w naszym interesie jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dot. bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.